POLECAMY - na skróty

organizatorzy

kalendarz 2013Kalendarz strażacki OSP Kamieniec Ząbkowicki na ROK 2013

Od 9 lutego 2012r. na stronie czerwone samochody  można podziwiać i głosować na nasz samochód. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i oddania głosu. CZERWONE SAMOCHODY

I Kamieniecka Biesiada Strażacka - relacja

phoca thumb s 47 kamieniecka-biesiada-strazacka-2012Kilka miesięcy przygotowań, poszukiwania sponsorów i środków, opracowanie planu imprezy, wykonanie toru do zawodów i w końcu nadszedł 7 lipca 2012r. dzień Kamienieckiej Biesiady Strażackiej. W Kamieńcu Ząbkowickim poprzedziła go burza i nawałnica. Mimo złej pogody na dzień przed i nocnego opóźnienia w przygotowaniu miejsca biesiady wszystko zostało dopięte do końca i punktualnie o godzinie 10:00 rozpoczęła się Kamieniecka Biesiada Strażacka. Na teren Kamienieckich Błoni przyjeżdżali pierwsi zawodnicy, rozstawiały się kolejne stoiska zaproszonych firm i gości.
1a kamieniecka-biesiada-strazacka-2012
Po zakończeniu rejestracji zawodników odbyło się oficjalne otwarcie zawodów oraz krótkie przemówienia przybyłych oficjeli w osobach:
Posłanki na Sejm RP Izabeli Katarzyny Mrzygłockiej;
Wójta Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcina Czernieca;
Komendanta Powiatowego PSP w Ząbkowicach Śl. Marka Wydmucha
Przywitano przybyłych gości, a byli w śród nich: Wicestarosta Ryszard Nowak, Komendant Policji w Kamieńcu Ząbkowickim Ryszard Korman, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Marek Ciapka, Burmistrz Barda Krzysztof Żegański, Radna Sejmiku Wojewódzkiego Grażyna Cal, Pani dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Irena Balikowska, Radny Powiatu Ząbkowickiego Rudolf Wójcik, Radni Gminy Kamieniec Ząbkowicki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamieńcu Ząbkowickim Irena Karolczak, sołtys Sosnowej Ryszard Bierut i Byczenia Tadeusz Cenarski. Po godzinie 12:00 rozpoczęła się odprawa techniczna zawodników prowadzona przez sędziego głównego zawodów Rafała Sopucha. Grupa 45 zawodników, bo tylu dokonało zgłoszenia, wylosowała swoje numery startowe, a następnie zapoznała się z torem zawodów. Gdy wszyscy byli już gotowi można było rozpocząć zawody.

RELACJA Z ZAWODÓW W ARTYKULE:
 Najtwardszy Strażak Przetrwa relacja 2012

W trakcie trwania zawodów przygotowano atrakcje dla dzieci i dorosłych. Były zabawy, gry i phoca thumb s 8 kamieniecka-biesiada-strazacka-2012konkursy plastyczne, na placu przed sceną stoczona została bitwa rycerska. Komisarz Lew i Słonik SKOK zabawiały dzieci i rozdawały cukierki, a także zachęcały do wspólnej zabawy. Na stoisku firmy BOCAR można było zobaczyć najnowszego Mercedesa Atego 1629, firma Fire-Max zaprezentowała narzędzia hydrauliczne, na stoisku firmy Arpapol można było pooglądać i nabyć sprzęt strażacki, a także medyczny. Nie zabrakło też gadżetów strażackich, które można było kupić przy stoisku Sklepu Ogniowego. Żołnierze przygotowali strzelnicę, gdzie trafiano do celu z broni pneumatycznej. Straż graniczna zaprezentowała swój sprzęt, można było skorzystać z symulatora jazdy bez pasów oraz spróbować przemieszczać się w specjalnych okularach, które powodowały złudzenie, że jest się pijanym.
Ogromny aplauz wśród publiczności wywołał przejazd samochodem terenowym przez ustawione wraki pojazdów w wykonaniu Miśka – właściciela komisu samochodowego w Kamieńcu Ząbkowickim.

Strażacy z OSP Kamieniec wspólnie ze strażakami z Czech (jednostka z Bilej Vody) wykonali pokazy technik cięcia i uwalniania poszkodowanych z rozbitych pojazdów. Po pokazach publiczność mogła spróbować samemu zmierzyć się z nielekkimi nożycami i sprawdzić jak ciężka i niełatwa jest praca takimi narzędziami.
30a kamieniecka-biesiada-strazacka-2012W czasie gdy komisja sędziowska sumowała wyniki i sporządzała protokół końcowy z zawodów, na scenie wystąpiło Koło Gospodyń Wiejskich ze Starczowa, które wykonało kilka piosenek strażackich, oczywiście nie mogło zabraknąć również strażackiego przeboju „W Kwaśniewicach.." Po prezentacji KGW na scenie pojawili się naczelnik OSP Kamieniec I Grzegorz Urbaś, sędzia główny zawodów Rafał Sopuch, Wójt Gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec, Starosta powiatu Ząbkowickiego Roman Fester oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnej RP Marek Ciapka, którzy dokonali wręczenia pucharów i nagród rzeczowych dla zwycięzców turnieju „Najtwardszy Strażak Przetrwa" w poszczególnych kategoriach.
40a kamieniecka-biesiada-strazacka-2012Po nagrodzeniu zwycięzców na scenie pojawił się nasz miejscowy zespół Jabłko w Przekroju.
O godzinie 20.00 na scenę wyszedł kabaret z Kopydłowa, który bawił przybyłych gości oraz mieszkańców Kamieńca swoimi skeczami przez blisko półtorej godziny. Po zakończeniu występu zostali oni nagrodzeni gromkimi brawami. Około godziny 21:40 można było zobacyzć występ szczudlarzy z OSP Bardo, a później rozpoczęła się dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do białego rana, ludzie licznie zgromadzeni bawili się znakomicie i za nic nie chcieli kończyć tej zabawy.
Kamieniecka Biesiada Strażacka udała się dzięki zawodnikom, oraz ludziom którzy tak licznie przybyli do Kamieńca Ząbkowickiego, a także za sprawą pogody, która była znakomita przez cały dzień. Na pewno będziemy chcieli wprowadzić tę imprezę do wydarzeń cyklicznych i już niedługo trzeba będzie myśleć o atrakcjach i planach na przyszły rok.

Szczególne podziękowania należą się sponsorom, bez których nie odbyła by się ta impreza:
ARKO USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Arkadiusz Łuczak, ARPAPOL Wrocław, POMOC DROGOWA Jerzy Zagrodzki, Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śl., ELIN Waldemar Banach, AUTOKOMIS MISIO Kamieniec Ząbkowicki, USŁUGI LEŚNE Dorota Bugaj, QUAD CENTER Ząbkowic Śląskie, BISPOL Jacek Biskup, Bank Spółdzielczy w Ząbkowicach Śl., KAMAR – HUSQVARNA Ząbkowice Śl. ul Waryńskiego 13, KSM Byczeń Ireneusz i Loretta Machynia, Zakład Tapicerski Piotr Romańczuk, LG Biskupice Podgórne,
wszystkim strażaczkom i strażakom z OSP Kamieniec Ząbkowicki zaangażowanych w jej przygotowanie a także strażakom z OSP TOPOLA i OSP OŻARY.

CAŁA GELERIA ZDJĘĆ: Kamieniecka Biesiada Strażacka - galeria 2012