Pożar ścierni i nieużytków

poar oary i pilce 20160429 12364488404 sierpnia 2015r. po godzinie 14:00 zostaliśmy wezwani do pożaru ścierniska i słomy po kombajnie w miejscowości Ożary, pożar objęty był obszar kilkudziesięciu arów, długotrwała susza i wysoki temperatury sprawiły że w ostatnich dniach coraz częściej wyjeżdżaliśmy do podobnych pożarów. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych strażacy z naszej jednostki zostali wezwani do pożaru nieużytków w okolicy kopalni Pilce. Ze względu na brak dojazdu bezpośrednio do miejsca zdarzenia pożar gaszony był w głównej mierze przy użyciu tłumic, podręcznego sprzętu i hydronetek.