POLECAMY - na skróty

organizatorzy

kalendarz 2013Kalendarz strażacki OSP Kamieniec Ząbkowicki na ROK 2013

Od 9 lutego 2012r. na stronie czerwone samochody  można podziwiać i głosować na nasz samochód. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i oddania głosu. CZERWONE SAMOCHODY

Pożar nieużytków

poar nieuytkow 20160429 2029500972W środę 4 marca koło godziny 00:00 zostaliśmy wezwani do pożaru nieużytków na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki. Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru traw w okolicy ujścia rz. Nys Kłodzkiej w miejscowości Topola – spaleniu uległo kilkanaście arów nieużytków.
Podczas dogaszania tego pożaru zauważono że w kierunku Błotnicy ma miejsce najprawdopodobniej jeszcze jeden pożar. Na miejsce pojechał patrol policji po potwierdzeniu tych informacji i zgłoszeniu do stanowiska kierowania udaliśmy się do kolejnego pożaru. Był to również pożar nieużytków pomiędzy Topolą a Błotnicą.

Ze względu na rozmiar pożaru, wysokie trzciny, trudno dostępny teren a także wiatr który powodował szybkie rozprzestrzenianie się pożaru konieczne było wezwanie dodatkowych zastępów PSP oraz OSP z gminy Kamieniec i Złoty Stok.