POLECAMY - na skróty

organizatorzy

kalendarz 2013Kalendarz strażacki OSP Kamieniec Ząbkowicki na ROK 2013

Od 9 lutego 2012r. na stronie czerwone samochody  można podziwiać i głosować na nasz samochód. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i oddania głosu. CZERWONE SAMOCHODY

10.01.2014 Pożar stert słomy

pozar sterty 10012014 20141230 185183076210 stycznia około godziny 21:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sterty słomy zlokalizowanej przy drodze wojewódzkiej nr 382 z Ząbkowic Śl. do Kamieńca Ząbkowickiego. Po dojechaniu na miejsce okazało się że pożarem objętych jest kilka stert. Działania przybyłych na miejsce pożaru zastępów strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiednie stosy słomy. Na miejscu panowały trudne warunki – wysoka temperatura i silnie wiejący wiatr.

Ze względu na silne zadymienie dowodzący akcją podjął decyzję o całkowitym zamknięciu drogi na odcinku od Kamieńca Ząbk. do Strąkowej. Na czas prowadzonych działań n rzece Budzówka utworzone zostały dwa stanowiska czerpania wody, dodatkowo samochody tankowały wodę z sieci hydrantowej przy remizie w Kamieńcu Ząbk. oraz na terenie fabryki peletu. Do pożaru zadysponowana została również cysterna z JRG Świebodzice ze zbiornikiem wodnym o pojemności 18tyś litrów.

 

Siły i środki:
OSP Kamieniec Ząbkowicki I Mercedes GBA
OSP Kamieniec Ząbkowicki I Star GBA
OSP Bardo Mercedes GBA
JRG Ząbkowice Śląskie Man GBARt
JRG Ząbkowice Śląskie Man GCBA
JRG Ząbkowice Śląskie Jelcz GCBA
JRG Świebodzice Jelcz GCBM 18/8 cysterna
OSP Braszowice Mercedes GBA
OSP Kamieniec Ząbkowicki II Star GBA
OSP Przyłęk Mercedes GBA
OSP Przedborowa Jelcz GCBA
OSP Tarnów Star GBA
Policja

Galeria autorstwa OSP Kamieniec Ząbkowicki I

Pożar w obiektywie Konrada Zakrzewskiego
http://fotograf-kz.pl

  

STATYSTYKI 2015

linia stat

pz stat Pożary:
21
ostatni: 10.03.2015

linia stat

pz stat Miejscowe zagrożenia:
10
ostatni: 05.03.2015

linia stat

fa stat Inne:
00
ostatni:
.

linia stat

RAZEM:  31

 

POPRZEDNI ROK 2012
PZ MZ IN RAZEM
74 44 5 123

Aktualnie

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.