10.01.2014 Pożar stert słomy

pozar sterty 10012014 20141230 185183076210 stycznia około godziny 21:40 nasza jednostka została zadysponowana do pożaru sterty słomy zlokalizowanej przy drodze wojewódzkiej nr 382 z Ząbkowic Śl. do Kamieńca Ząbkowickiego. Po dojechaniu na miejsce okazało się że pożarem objętych jest kilka stert. Działania przybyłych na miejsce pożaru zastępów strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się pożaru na sąsiednie stosy słomy. Na miejscu panowały trudne warunki – wysoka temperatura i silnie wiejący wiatr.

Ze względu na silne zadymienie dowodzący akcją podjął decyzję o całkowitym zamknięciu drogi na odcinku od Kamieńca Ząbk. do Strąkowej. Na czas prowadzonych działań n rzece Budzówka utworzone zostały dwa stanowiska czerpania wody, dodatkowo samochody tankowały wodę z sieci hydrantowej przy remizie w Kamieńcu Ząbk. oraz na terenie fabryki peletu. Do pożaru zadysponowana została również cysterna z JRG Świebodzice ze zbiornikiem wodnym o pojemności 18tyś litrów.

Siły i środki:
OSP Kamieniec Ząbkowicki I Mercedes GBA