POLECAMY - na skróty

organizatorzy

kalendarz 2013Kalendarz strażacki OSP Kamieniec Ząbkowicki na ROK 2013

Od 9 lutego 2012r. na stronie czerwone samochody  można podziwiać i głosować na nasz samochód. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i oddania głosu. CZERWONE SAMOCHODY

08.08.2013 Pożar sterty słomy

080813-sterta-foto-dobapl 20130811 1739913546W czwartek 8 sierpnia o godzinie 1:53 nasza jednostka została zadysponowana przez dyżurnego PSK w Ząbkowicach Śl. do pożaru sterty słomy znajdującej się przy drodze wojewódzkiej nr 382 pomiędzy Kamieńcem Ząbk. a Strąkową. Do pożaru wyjeżdżają dwa zastępy z naszej jednostki, po przyjeździe na miejsce zdarzenia ogniem objęta jest już cała sterta, na której składowano ponad 500 ton słomy. Ze względu na zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie 100 hektarowe pole zboża oraz sąsiednie sterty słomy o podobnej kubaturze, zdecydowano o podaniu kilku prądów wody w natarciu na palącą się stertę.


Zostaje zorganizowanie zaopatrzenie wodne poprzez dowożenie wody z dwóch punktów czerpania usytuowanych na rzecze Budzówka w miejscowości Strąkowa i Kamieniec Ząbk. oraz z hydrantów usytuowanych w zakładzie, do którego należała sterta słomy i z hydrantu znajdującego się przy remizie OSP Kamieniec Ząbk.
W dalszym ciągu trwają czynności gaśnicze, właściciel 100h pola zostaje poinformowany o zaistniałym zagrożeniu i w godzinach porannych zostaje wykoszona część zboża w bezpośrednim sąsiedztwie sterty. Kiedy sytuacja pożarowa jest opanowana zaprzestaje się natarcia wodnego i ze względu na rozmiary stery rozpoczyna się dozór spalania sterty. Łącznie do pożaru zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej, nasze działania przy tym pożarze zakończyły się około godziny 13.

 

 

W działaniach udział brały zastępy z:
- OSP Kamieniec Ząbkowicki 1
- JRG Ząbkowice Śl.
- OSP Kamieniec Ząbkowicki 2
- OSP Braszowice
- OSP Tarnów
- OSP Stolec
- OSP Przedborowa

foto: Doba.pl

STATYSTYKI 2015

linia stat

pz stat Pożary:
21
ostatni: 10.03.2015

linia stat

pz stat Miejscowe zagrożenia:
10
ostatni: 05.03.2015

linia stat

fa stat Inne:
00
ostatni:
.

linia stat

RAZEM:  31

 

POPRZEDNI ROK 2012
PZ MZ IN RAZEM
74 44 5 123

Aktualnie

Odwiedza nas 15 gości oraz 0 użytkowników.