POLECAMY - na skróty

organizatorzy

kalendarz 2013Kalendarz strażacki OSP Kamieniec Ząbkowicki na ROK 2013

Od 9 lutego 2012r. na stronie czerwone samochody  można podziwiać i głosować na nasz samochód. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia strony i oddania głosu. CZERWONE SAMOCHODY

Pożar w Ożarach


20 stycznia 2013r. kilka minut po godzinie 16:00 OSP Kamieniec Ząbkowicki zostało zadysponowane przez dyżurnego PSK do pożaru budynku gospodarczego w Ożarach (gmina Kamieniec). Po dojechaniu jednostek do miejsca pożaru i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono że źródło pożaru znajduje się w tylnej części budynku gospodarczego.
4slide pozar-ozary-20-01-2013Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali jeden prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia oraz dwa prądy wody w obronie na sąsiednie pomieszczenia i dach budynku.
Ze względu na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W początkowej fazie pożaru zostało zadysponowanych kilka jednostek straży pożarnej zawodowej i ochotniczej, gdyż istniało niebezpieczeństwo, że z powodu ujemnych temperatur może wystąpić problem z zasilaniem wodnym. Po rozpoznaniu i zlokalizowaniu pożaru jednostki były stopniowo wycofywane.

Po ugaszeniu pożaru nadpalone pozostałości zostały wyniesione na zewnątrz budynku i dogaszone.

W zdarzeniu udział brały:
OSP Kamieniec Ząbkowicki
JRG Ząbkowice Śl.
OSP Ożary
OSP Kamieniec Ząbkowicki II
OSP Przyłęk
OSP Starczów
Policja

STATYSTYKI 2015

linia stat

pz stat Pożary:
21
ostatni: 10.03.2015

linia stat

pz stat Miejscowe zagrożenia:
10
ostatni: 05.03.2015

linia stat

fa stat Inne:
00
ostatni:
.

linia stat

RAZEM:  31

 

POPRZEDNI ROK 2012
PZ MZ IN RAZEM
74 44 5 123

Aktualnie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.