Pożar w Ożarach

20 stycznia 2013r. kilka minut po godzinie 16:00 OSP Kamieniec Ząbkowicki zostało zadysponowane przez dyżurnego PSK do pożaru budynku gospodarczego w Ożarach (gmina Kamieniec). Po dojechaniu jednostek do miejsca pożaru i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono że źródło pożaru znajduje się w tylnej części budynku gospodarczego.
4slide pozar-ozary-20-01-2013Strażacy zabezpieczyli teren działania, podali jeden prąd wody w natarciu do wnętrza palącego się pomieszczenia oraz dwa prądy wody w obronie na sąsiednie pomieszczenia i dach budynku.
Ze względu na silne zadymienie ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych.

W początkowej fazie pożaru zostało zadysponowanych kilka jednostek straży pożarnej zawodowej i ochotniczej, gdyż istniało niebezpieczeństwo, że z powodu ujemnych temperatur może wystąpić problem z zasilaniem wodnym. Po rozpoznaniu i zlokalizowaniu pożaru jednostki były stopniowo wycofywane.

Po ugaszeniu pożaru nadpalone pozostałości zostały wyniesione na zewnątrz budynku i dogaszone.

W zdarzeniu udział brały:
OSP Kamieniec Ząbkowicki
JRG Ząbkowice Śl.