BEZPŁATNE WARSZTATY Z RATOWNICTWA TECHNICZNEGO

warsztaty rt

Zapraszamy do udziału w „Warsztatach szkoleniowych z zakresu ratownictwa technicznego w odniesieniu do nowoczesnych konstrukcji pojazdów”.

Bezpłatne szkolenie odbędzie się w dniu 19 września 2015r. w Kamieńcu Ząbkowickim
w godzinach 8:30 – 17:00 i składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej.

Projekt współfinansowany jest ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Organizowane szkolenie zostanie przeprowadzone przez Instruktorów, którzy należą  do   międzynarodowej grupy WEBER RESCUE AUSBILDERTEAM. Zajęcia odbędą się w  grupach kilkuosobowych, które rotacyjnie będą przechodziły przez kolejne stanowiska.  Udział w warsztatach daje możliwość podniesienia kwalifikacji strażakom ratownikom Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Dolnego Śląska, którzy biorą bezpośredni udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych. Z danych statystycznych z roku 2014 wynika, że na terenie województwa dolnośląskiego liczba wypadków w komunikacji drogowej i kolejowej wyniosła 4962, w wyniku czego zostało poszkodowanych 6102 osoby, w tym: 498 ofiar śmiertelnych i 5604 rannych. Dzięki takim szkoleniom zwiększa się skuteczność prowadzonych działań  z ratownictwa technicznego podczas zdarzeń komunikacyjnych. Osoby biorące udział  w szkoleniu w trakcie jego trwania nabędą umiejętności stosowania nowoczesnych technik ratowniczych, posługiwania się specjalistycznym sprzętem oraz doboru odpowiednich technik do pozorowanych sytuacji.
W przypadku zainteresowania udziałem w warsztatach przez ratowników/strażaków prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia  i odesłaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   zgłoszenia będą przyjmowane do dnia: 15-09-2015r. Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników biorących bezpośredni udział w szkoleniu teoretycznym i praktyczny  prosimy o zgłoszenie maksymalnie 3 osób z jednostki. Na terenie szkolenia  nie zabraknie możliwości do wymiany doświadczeń, uwag czy sugestii odnośnie ratownictwa technicznego.

plakat warsztaty

Miejsce szkolenia: Hala sportowa, oraz Kamienieckie Błonia – 57-230 Kamieniec Ząbkowicki ul. Zamkowa

Godziny szkolenia: 8:30 – 17:30

Organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieńcu Ząbkowickim, ul. Złotostocka 29, 57-230 Kamieniec Ząbkowicki

PROGRAM:

08:30 Zbiórka uczestników

09.30 Taktyka działań - teoria

12.00 Stanowiska treningowe

14:45 Przerwa na posiłek

15:15 Stanowiska treningowe

17:00 Zakończenie wręczenie certyfikatów

PLIKI DO POBRANIA:

KARTA ZGŁOSZENIA - karta_zgloszenia.pdf

INFORMACJE TECHNICZNE / WARUNKI UDZIAŁU - informacje-warunki.pdf

PLAKAT: plakat_warsztaty.pdf | plakat_warsztaty.jpg

Poniżej znajduje się galeria zdjęć z przykładowych warsztatów w których uczestniczyła między innymi nasza jdnostka.

warsztaty ry

Pożar lasu w Błotnicy - ćwiczenia

phoca thumb m 5 cwiczenia las 21 09 1221 września w Błotnicy (gmina Złoty Stok) odbyły się ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Ząbkowicach Śl. i Nadleśnictwo Bardo. W ćwiczeniach udział wzięły jednostki OSP z gminy Kamieniec Ząbkowicki, Złoty Stok, JRG Ząbkowice Śl. oraz jednostka straży pożarnej z Czech, na ćwiczenia przybyli również przedstawicie z JRG Paczków i Nadleśnictwa.

Czytaj więcej: Pożar lasu w Błotnicy - ćwiczenia